مرکز آموزش هوانوردی پارسیس در سال 1389 با هدف آموزش ‌و پرورش نیروی انسانی متخصص به همت احمد رحمانی (رئیس هیئت‌مدیره) و مرحوم خلبان مجید یوسفی مهر (مدیرعامل) تأسیس گردید و به جهت آموزش دوره‌های زمینی و پروازی خلبانی شخصی (PPL)، تجاری (CPL)، پرواز با دستگاه (IR) و آموزش معلم خلبانی (AFI) و با اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری و با اهداف کمک به خصوصی‌سازی حوزه آموزش هوانوردی و آماده کردن کادر پروازی مجرب برای شرکت‌های هواپیمایی و اشتغال‌زایی در این بخش شروع به فعالیت نمود.

گالری

اطلاعات تماس

021-47289

تهران -اتوبان شهید همت -اتوبان ستاری جنوب -بلوار لاله -خیابان مجاهد کبیر شمالی نبش لاله نهم پلاک 14 طبقه سوم
Unit 3,No 14 ,north mojahed Kabir Blv ,laleh st , south Exp, Hemat Exp .Tehran.IRAN

Info@parsisaviation.com

5 دلیل برای اینکه خرید هواپیمای قدیمی دیوانه کننده است

 1. یک هواپیمای قدیمی‌تر، رازی است که درون یک معما پیچیده شده است که درون بدنه مونوکوک آلومینیومی پیچیده شده است؛ و این حقیقت است. به همان اندازه که بهترین تلاش‌های ما در بررسی دقیق است، چیزهایی وجود دارد که از دست می‌دهیم و چیزهایی هستند که ما را شگفت‌زده خواهند کرد.
 2. برای مثال، تعجب نکردم که رادیوهای هواپیما گنجینه‌های باستانی بودند (و به این ترتیب، احتمالاً باید مدت‌ها پیش در جایی دفن می‌شدند). با این حال، من تعجب کردم که دو نفر از آنها در عرض دو هفته پس از رسیدن من به هواپیما، کار را متوقف کردند. جایگزین کردن رادیو ارزان نیست و آسان نیست…
 3. … رادیوهای قدیمی را تعمیر کنید. این مشکل محصولات مکانیکی است، نه این که در زمان ساخت خوب نبودند، بلکه برای همیشه دوام نمی‌آورند و با دیدن اینکه محصولات از قطعات ساخته شده‌اند و این همان قطعات هستند که چیزهایی نیستند. ماندگاری همیشه، ما به دنبال نیاز به دریافت قطعات جدید برای یک چیز بسیار قدیمی هستیم.
 4. خب، به دلیل نحوه تلاقی تجارت و فناوری، شرکتی که صفحه نمایش دیجیتال فلیپ فلاپ قدیمی من، Bendix/King را ساخت، چندین دهه است که چنین محصولی را تولید نکرده است؛ و تقریباً به همین مدت قطعاتی را برای آن تهیه نکرده‌اند؛ و اگر هنوز قطعاتی برای آن داشتند، خوب، احتمالاً بهتر است به جای اینکه سعی کنید آن را تعمیر کنید، یک نمونه جدید یا قدیمی‌تر بخرید. دقیقاً کاری که من انجام دادم چون…
 5. … به روز رسانی به هواپیماهای قدیمی اغلب بیشتر از ارزش هواپیما هزینه دارد؛ و در مورد قرار دادن آنچه واقعاً می‌خواهم در هواپیما چنین است؛ یعنی یک سیستم جدید اویونیک با صفحه تخت. محتمل‌ترین نامزد برای این گارمین G500 است که چیزی نزدیک به 30000 دلار برای من بازگرداند.
 6. Aspen Evolution Flight Display خوب و مقرون به صرفه است، اما پس از آن من به یک ناوبر چند منظوره جدید نیاز دارم که بین 15 تا 20 هزار دلار نصب کنم. به همین دلیل است که من هنوز خلبان خودکار STEC System 20 تک محوره را در هواپیما ارتقا نداده‌ام؛ و حتی من را در مورد موتورها و تجهیزات شروع نکنید. نه تنها این بلکه…
 7. … گاهی اوقات حتی نمی‌توانید قطعات مورد نیاز هواپیمای خود را تهیه کنید. به عنوان مثال، من امسال سعی کردم چند پنل داخلی جدید برای Skylane خود در Oshkosh بگیرم… از شانس، به من گفتند. کسانی که پنل‌های جایگزین برای 182 من درست می‌کنند، آن پانل‌ها را برای 182 من نمی‌سازند. یک راهنما… من فقط خوشحالم که به یک مرحله جدید برای هواپیمای خود نیاز نداشتم زیرا…
 8. … یکی از افراد در گروه 182 فیس بوک به یک قدم جدید برای 182 قدیمی خود نیاز دارد. او در واقع پرسید که آیا کسی در گروه یکی دارد یا خیر و تمام اراده من برای پاسخ ندادن نیاز داشت، بله؛ همه ما دو تا از آنها را داریم و نه شما نمی‌توانید مال من را داشته باشید.
 9. من به این موضوع نگاه نکرده‌ام که سسنا برای یک پله برای یک اسکای‌لین 1964 چقدر می‌تواند هزینه کند، یا اینکه آیا آنها حتی آنها را دارند، اما مطمئن نیستم که بخواهم بدانم حتی اگر آنها داشته باشند. خدای نکرده من به یک فلپ یا دم جدید نیاز داشتم. چون می‌دانم سسنا آن‌ها را در انبار دارد و می‌دانم چقدر برایشان می‌خواهند؛ بنابراین من بیشتر مراقب بال‌ها و دم خود هستم.

همه آنچه گفته شد، دلایلی برای مردم برای خرید هواپیماهای قدیمی‌تر وجود دارد، دلایل بسیار عالی، دلایلی که به راحتی تمام دیدگاه‌های مخالف ارائه شده در بالا را تحت الشعاع قرار می‌دهند؛ و نگویید که به این دلیل است که ما ارزان هستیم. این یک ضربه کم خواهد بود. دلیل اینکه هواپیماهای قدیمی اینقدر منطقی هستند این است که…

 1. … زیرا ما ارزان هستیم و نمی‌توانیم یک مورد جدید بخریم. اوه، ما به خودمان خواهیم گفت که صدها دلیل وجود دارد که چرا هواپیماهای قدیمی خود را بهتر از هواپیماهای جدید دوست داریم، چگونه آنها از جهات مختلف زیبا و بهتر از هواپیماهای جدید هستند و آنها تجربه و تجربه دارند.
 2. تاریخچه در مورد آنها که آنها را به چیزی خاص تبدیل می‌کند و باعث می‌شود ما ناامیدانه عاشق آنها شویم و این راز بزرگ پشت آن داستان است… همه اینها درست است.
 3. منبع

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *