مرکز آموزش هوانوردی پارسیس در سال 1389 با هدف آموزش ‌و پرورش نیروی انسانی متخصص به همت احمد رحمانی (رئیس هیئت‌مدیره) و مرحوم خلبان مجید یوسفی مهر (مدیرعامل) تأسیس گردید و به جهت آموزش دوره‌های زمینی و پروازی خلبانی شخصی (PPL)، تجاری (CPL)، پرواز با دستگاه (IR) و آموزش معلم خلبانی (AFI) و با اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری و با اهداف کمک به خصوصی‌سازی حوزه آموزش هوانوردی و آماده کردن کادر پروازی مجرب برای شرکت‌های هواپیمایی و اشتغال‌زایی در این بخش شروع به فعالیت نمود.

گالری

اطلاعات تماس

021-47289

تهران -اتوبان شهید همت -اتوبان ستاری جنوب -بلوار لاله -خیابان مجاهد کبیر شمالی نبش لاله نهم پلاک 14 طبقه سوم
Unit 3,No 14 ,north mojahed Kabir Blv ,laleh st , south Exp, Hemat Exp .Tehran.IRAN

Info@parsisaviation.com

10 کاری که قبل از انتخاب خلبانی باید انجام دهید

در این مقاله، افسر ارشد، مربی فنی و مربی کادت، آدام هوی، تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارد و ده نکته مهم را مطرح می‌کند که قبل از شروع فرآیند انتخاب خلبان باید در نظر بگیرید.

هیچ مدرک تحصیلی واقعی برای خلبان شدن لازم نیست. FTO ها (سازمان‌های آموزش پرواز) برخی از الزامات ورود آموزشی را تعیین می‌کنند. با این حال، فراتر از آنها، آن‌ها بر روند انتخاب خود تمرکز می‌کنند. در چندین مرحله، انتخاب خلبان معمولاً شامل برنامه آنلاین، آزمون استعداد و ریاضی، مصاحبه و تمرینات گروهی و ارزیابی شبیه ساز است. اگرچه انتخاب خلبان ممکن است ناآشنا باشد، مانند هر مصاحبه شغلی، آماده سازی کلید اصلی است – هیچ یک از آن را به شانس نسپارید. در اینجا ده نکته وجود دارد که شروع خوبی به شما می‌دهد.

1) چرا می‌خواهید خلبان شوید؟

این تنها سوالی است که قطعاً از شما پرسیده خواهد شد. چرا می‌خواهید خلبان شوید؟ چرا میخوای برای ما کار کنی؟ هر بار که مصاحبه خود را تمرین می‌کنید، به این سؤال پاسخ دهید. آن را به بهترین نحو انجام دهید.

۲) کار را بشناسید

بسیاری از مردم رویای خلبان شدن در خطوط هوایی را در سر می‌پرورانند، اما شما باید بتوانید به این رؤیا واقعیت بدهید. به این فکر کنید که چگونه به سوالاتی مانند “در مورد یک روز معمولی به عنوان خلبان بگویید؟” یا “در مورد شغلی که باعث می‌شود بخواهید خلبان شوید چه می دانید؟”

از خود بپرسید در مورد طرحی که برای آن درخواست می‌کنید چه می دانید. درباره برنامه درسی یا کدام مرحله از آموزش چه می دانید؟

3) به هواپیما نزدیک شوید

مشاغل دیگری نیز در فرودگاه‌ها وجود دارد، به صورت پاره وقت، تمام وقت یا به عنوان داوطلب برای تجربه کاری. خطوط هوایی برای پشتیبانی از هواپیماهای خود به هزاران کارمند نیاز دارند. کارگزارانی مانند Servisair تیم‌هایی از کارکنان را استخدام می‌کنند که مسئولیت هواپیما را بر روی زمین بر عهده می‌گیرند. هیچ شغلی برای یک خلبان دوست دار هواپیما؛ بهتر از یک دیسپچر نیست. حتی فرودگاه محلی شما نیاز به چمن زنی دارد. برای نشان دادن انگیزه خود برای خلبانی چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

4) با یک خلبان تماس بگیرید

همه کسی را می‌شناسند که کسی را می‌شناسد که خلبان است. اگر قبلاً پیشنهاد نداده‌اند، بپرسید که آیا می‌خواهند با آنها صحبت کنید تا در مورد درخواست خود صحبت کنید. هر خلبانی که می‌شناسم به شما کمک می‌کند. هر چیزی که می گویند را یادداشت کنید و اگر حرفی زدید، از آنها بپرسید که در مورد شغل چه چیزی را دوست دارند. در مصاحبه ممکن است ذکر کنید که با این شخص در مورد درخواست خود صحبت کرده‌اید که بیشتر علاقه شما را به این حرفه و آمادگی نشان می‌دهد.

5) تحقیق

آماده سازی دقیق کلید موفقیت در انتخاب است. هر مرحله از انتخاب را بررسی کنید. از ATO، منابع اینترنتی استفاده کنید و با افرادی که قبل از شما این فرآیند را طی کرده‌اند صحبت کنید. آخرین جزئیات را پیدا کنید و تصمیم بگیرید که ATO در هر مرحله به دنبال چه چیزی است. بعد، در مورد چیزهای دیگر تحقیق کنید. شرکت ATO، تاریخچه آنها، برنامه درسی، هواپیما، مکان آنها. خطوط هوایی شریک، تاریخچه آنها، مسیرهای آنها، هواپیماهای آنها، موتورهای آنها، پایگاه‌های آنها. همه چیز.

6) تمرین کنید

استعداد و تست‌های عددی می‌توانند دلهره آور به نظر برسند، اما به سادگی موانعی هستند که باید بر آنها غلبه کرد. از تحقیقات خود برای تکرار هر مرحله و تمرین، تمرین، تمرین استفاده کنید. گفته می‌شود که نمی‌توانید برای آزمون‌های استعداد تمرین کنید، اما این بدان معنا نیست که آن را به شانس بسپارید. شما همچنان می‌توانید با آشنایی با فرآیند تست و تقویت مهارت‌های خود آماده شوید.

7) خواندن درخواست

شخصی را پیدا کنید که برای امرار معاش برنامه‌ها را می‌خواند یا حتی دوست خود را که به زبان انگلیسی نمره A گرفته است. از آنها بخواهید درخواست شما را بخوانند. تعجب خواهید کرد که چه تعداد از برنامه‌ها دارای اشتباهات املایی هستند، کلمات را جا انداخته اند یا معنی ندارند.

8) از خودتان فیلم بگیرید

مصاحبه خود را تمرین کنید، اما از خودکار استفاده نکنید. باید تمرین کنید که به سؤالات با صدای بلند پاسخ دهید. این روش سقراطی است. پاسخ دادن در ذهن یا روی کاغذ کارساز نخواهد بود، پس تمرین کنید – زیر دوش، در ماشین و هر دقیقه خالی. لیستی از سؤالات را به یک دوست بدهید، از او یک مصاحبه ساختگی بخواهید و سپس یک توضیح توضیحی بخواهید. همچنین، در این عصر مدرن می‌توانید از تلفن هوشمند خود برای فیلمبرداری از مصاحبه ساختگی خود استفاده کنید. پس از پایان دادن به خود، می‌توانید به دقت بررسی کنید، پیشرفت کنید و تکرار کنید.

9) کت و شلوار بخرید

اگر کسی حداقل بدون پیراهن و کراوات در انتخاب شرکت کند، احمق است. چرا کت و شلوار تیره، پیراهن سفید و کراوات نمی‌پوشید؟ در یک مصاحبه مبتنی بر شایستگی، ظاهر احتمالاً یک معیار نشانه گذاری است.

10) اخبار را تماشا کنید

هیچ کس انتظار ندارد که یک نامزد پاسخی برای بحران یورو داشته باشد، اما درک بسیار ابتدایی از امور جاری و تأثیر آن بر صنعت هوانوردی لازم است. پس مطالعه کنید و به دنیای اطراف خود توجه کنید.

منبع

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *