مرکز آموزش هوانوردی پارسیس در سال 1389 با هدف آموزش ‌و پرورش نیروی انسانی متخصص به همت احمد رحمانی (رئیس هیئت‌مدیره) و مرحوم خلبان مجید یوسفی مهر (مدیرعامل) تأسیس گردید و به جهت آموزش دوره‌های زمینی و پروازی خلبانی شخصی (PPL)، تجاری (CPL)، پرواز با دستگاه (IR) و آموزش معلم خلبانی (AFI) و با اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری و با اهداف کمک به خصوصی‌سازی حوزه آموزش هوانوردی و آماده کردن کادر پروازی مجرب برای شرکت‌های هواپیمایی و اشتغال‌زایی در این بخش شروع به فعالیت نمود.

گالری

اطلاعات تماس

021-47289

تهران -اتوبان شهید همت -اتوبان ستاری جنوب -بلوار لاله -خیابان مجاهد کبیر شمالی نبش لاله نهم پلاک 14 طبقه سوم
Unit 3,No 14 ,north mojahed Kabir Blv ,laleh st , south Exp, Hemat Exp .Tehran.IRAN

Info@parsisaviation.com

6 نکته برای اولین پرواز CFI با دانشجویان جدید

برای دانشجوی جدید پرواز، اولین پرواز می‌تواند یک تجربه فوق العاده باشد. بسیاری از دانش آموزانی که به دفتر شما می‌آیند ممکن است قبلاً هرگز در یک هواپیمای کوچک نبوده باشند. حتی تعداد کمتری نیز برنامه آموزشی جامعی مانند آموزش خلبانی را انجام داده‌اند. یک مربی پرواز چه کاری می‌تواند انجام دهد یا بگوید تا دانش آموزان را راحت کند و به آنها کمک کند تا از تجربیات خود بیشترین بهره را ببرند؟ در اینجا چند نکته برای کمک به شما در مورد هر دانش آموز جدید آورده شده است.

برای شناختن یکدیگر وقت بگذارید

کار پرواز با یک هواپیما یک کار جدی است. وقتی در نظر بگیرید که زمان شما با دانش آموزان چقدر محدود است و چقدر مطالب برای آموزش آنها دارید، جدی‌تر است؛ اما مربیان و دانش آموزان رابطه نزدیکی با هم دارند و این باید از جایی شروع شود. موفق‌ترین مربیان پرواز آنهایی هستند که شاگردانشان تا حدودی از آنها خوششان می‌آید. برخلاف تصور برخی، آموزش پرواز شغلی است که شامل بسیاری از “مهارت‌های نرم” است. این هیچ تفاوتی با بسیاری از حرفه‌های دیگر ندارد. حتی در بین خلبانان خطوط هوایی، خدمه معمولاً چند دقیقه قبل از رسیدن به محل کار با یکدیگر آشنا می‌شوند.

چرا وقت صرف می‌کنیم؟ زیرا قرار است برای مدتی با هم کار کنید و منطقی است که بدانید با چه کسی کار می‌کنید. برای مربیان پرواز، ضروری است که کمی در مورد انگیزه‌های دانش آموزان خود بدانید.

چرا آنها درس می‌خوانند و سابقه آنها در زمینه هوانوردی چیست؟ ذهن خود را باز نگه دارید و سعی کنید آنها را بشناسید. سعی کنید چیزها را از دیدگاه آنها ببینید، به عنوان یک فرد جدید در یک مکان جدید. چه چیزی می‌توانید بگویید که باعث شود آنها احساس کنند که می‌توانند در اینجا موفق باشند؟ شاید مهم‌تر از همه، نکته کلیدی این باشد که بفهمیم گوش دادن چقدر مهم است.

1 16 - 6 نکته برای اولین پرواز CFI با دانشجویان جدید

اگر برای گوش دادن به او وقت بگذارید، چیزهای زیادی در مورد شخصی که قرار است آموزش دهید، یاد خواهید گرفت. شناخت بهتر دانش آموز به شما امکان می‌دهد نقاط مرجع و درک مشترک را بیابید.

یک خط مشی “در باز، فضای امن” ایجاد کنید

شما می‌خواهید که دانش آموزان شما احساس راحتی کنند که با سؤالات مربوط به هوانوردی به شما مراجعه کنند. هرگز دانش‌آموزان را ناامید نکنید یا کاری نکنید که احساس کنند برای سؤالاتشان وقت ندارید. این یک چیز است که بگوییم، «چیزی به نام سؤال احمقانه وجود ندارد»، اما زندگی بر اساس این فلسفه چیز چالش برانگیزی است. اغلب می‌تواند به یافتن زمینه‌های مشترک با دانش‌آموزانتان کمک کند. بیان تجربیات خود به عنوان یک دانشجوی جدید پرواز می‌تواند مکان بسیار خوبی برای شروع باشد.

انتظارات آنها را کالیبره کنید

شاید سازنده‌ترین کاری که یک مربی پرواز می‌تواند در اولین جلسه خود با یک دانش آموز جدید انجام دهد، ایجاد انتظارات واقع بینانه باشد. دانشجویان ورودی نمی‌دانند چه انتظاری دارند. دانش آموزان ابتدایی اصلاً نمی‌دانند آموزش پرواز چگونه است. دانش آموزان پیشرفته نمی‌دانند شما چگونه هستید یا مدرسه جدید چگونه است. انتظارات را در کلان و خرد تنظیم کنید.

  1. اطمینان حاصل کنید که دانش‌آموز شما می‌داند چه زمانی و در کجا باید برای درس‌های پرواز حضور داشته باشد و اگر هوا برای یک پرواز بد باشد چه انتظاری باید داشته باشد.
  2. خط مشی‌های عدم حضور یا لغو مدرسه را مشخص کنید.
  3. و در نهایت، مطمئن شوید که آنها متوجه می‌شوند که چقدر از آنها انتظار می‌رود برای هر درس پرواز آماده شوند.

همچنین به شما کمک می‌کند که آموزش پرواز آنها به طور کلی چگونه باشد. چند ساعت طول می‌کشد و همه هزینه آن چقدر خواهد بود؟ سعی کنید به سوالاتی پاسخ دهید که ممکن است آنها نخواهند بلافاصله مطرح کنند.

2 16 - 6 نکته برای اولین پرواز CFI با دانشجویان جدید

برخی از دانشجویان جدید پرواز قبل از اینکه به دفتر شما بیایند، تحقیقات زیادی در مورد پرواز انجام داده‌اند. این مهم است که آنها اطلاعات خود را از کجا به دست آورده‌اند و چقدر دقیق هستند. چیزهای احمقانه زیادی در اینترنت وجود دارد و به عنوان یک حرفه‌ای پولی، به شما کمک می‌کند تا ایده‌های عجیب و غریبی را که ممکن است به آنها برخورد کرده‌اند، برطرف کنید.

مراقب ترس‌های پنهان (و هوازدگی) باشید

برخی از دانش آموزان بلافاصله بیرون می‌آیند و به شما می گویند که چه چیزی آنها را می‌ترساند یا آنها را مضطرب می‌کند. سایر دانش آموزان این کار را نخواهند کرد؛ اما هر دانش‌آموزی که با آن‌ها پرواز می‌کنید چیزی دارد که علاقه‌ای به آن ندارند، درست مانند زمانی که شما پرواز را شروع کردید. شاید استال باشد یا شاید در رادیو صحبت می‌کند. یا شاید این واقعیت است که آنها هر بار که زمین را ترک می‌کنند دچار هوازدگی می‌شوند. به عنوان مربی پرواز، فشار آوردن برای دریافت اطلاعات بهترین تاکتیک نیست. اگر دانش آموز بیرون آمد و چیزی گفت، آن را با او در میان بگذارید و حقایق را به آنها ارائه دهید. اگر آنها در مورد آن صحبت نکنند، باید واکنش آنها را بسنجید تا بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. همه اینها بخشی از تعیین انتظارات واقع بینانه و اطمینان از این است که آنها به راحتی هر چیزی را که آزارشان می‌دهد به شما می گویند.

هوازدگی مثال کاملی است.

برای دانش آموزی که ادعا می‌کند می‌خواهد خلبان شود، وضعیت شرم آور است. این به مربی آنها بستگی دارد که آنها را راحت کند و به آنها بفهماند که بسیاری از خلبانان در ابتدا هوازدگی را تجربه می‌کنند. همچنین این به مربی آنها بستگی دارد که به آنها کمک کند تا اثرات آن را کاهش دهند و به آنها کمک کند بر آن غلبه کنند. علاوه بر این، این به مربی آنها بستگی دارد که هر گونه ناراحتی یا خجالتی را که در مورد آن احساس می‌کنند به حداقل برساند.

3 16 - 6 نکته برای اولین پرواز CFI با دانشجویان جدید

حامی باشید

مربیان پرواز نقشی در زندگی دانشجویان پرواز خود دارند. آن‌ها نه تنها به آن‌ها می‌آموزند که چگونه با هواپیما پرواز کنند، بلکه به آن‌ها می‌آموزند که چگونه خلبان باشند. مربیان مربی و الگو هستند. این به مربیان بستگی دارد که مطمئن شوند شاگردانشان ایمن پرواز می‌کنند و بسیاری از عادات آموخته شده در آموزش اولیه برای سال‌ها با آنها همراه خواهد بود. برخی از آنها مادام العمر ماندگار خواهند بود.

اما مربیان کوچ (coach) نیزهستند. شما باید به آنها نشان دهید که چگونه مطالعه کنند و چه چیزی را مطالعه کنند. نکاتی را برای موفقیت به آنها بدهید، مانند چیزهایی که به شما کمک کرد تا در تمرینات خود بگذرید. در اولین درس خود، زمانی را صرف مطالعه تمام منابع در دسترس آنها کنید.

آن‌ها را از طریق برنامه درسی مدرسه و درس‌های پرواز و همچنین تمام کتاب‌های درسی و لوازم آنها راهنمایی کنید. سپس وب سایت‌هایی را که فکر می‌کنید ممکن است به آنها کمک کند به آنها نشان دهید. آیا گروه‌های دانش آموزی در مدرسه شما وجود دارد؟ آیا آموزشی وجود دارد؟ اطمینان حاصل کنید که آنها از تمام فرصت‌های موجود در مدرسه آگاه هستند.

قانون برتری را به خاطر بسپارید

در اولین پرواز، توجه یک دانش آموز جدید به همه جا منحرف می‌شود. از آنجایی که آنها به محیط عادت ندارند، نمی‌دانند روی چه چیزی تمرکز کنند. نتیجه یک تجربه طاقت فرسا و خسته کننده است. یادتان هست بعد از اولین درس‌های پرواز چقدر احساس خستگی کردید؟

تعداد بسیار کمی از چیزهایی که در روز اول می گویید به خاطر سپرده می‌شود، پس کوتاه و شیرین نگه دارید؛ اما مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که ترک عادت‌های بد چقدر سخت است. در آکادمی مربی پرواز خود، با قانون برتری آشنا شدید.

بیان می‌کند که چیزهای آموخته شده ابتدا قوی‌ترین تأثیر را ایجاد می‌کنند. از روز اول، مطمئن شوید که دانش‌آموزانتان در فرهنگ ایمنی غوطه‌ور هستند. هر بار از چک لیست استفاده کنید، یک preflight کامل انجام دهید و OpSecs (امنیت عملیات) شرکت را به طور کامل دنبال کنید؛ به عبارت دیگر، تأثیر خوبی داشته باشید.

نتیجه گیری

مربیان پرواز چیزهای زیادی هستند – آن‌ها معلمان، مربیان، الگوها و مشاوران هستند. گاهی اوقات، آن‌ها نیز دوستان خوبی هستند. همیشه این اتفاق نمی‌افتد، اما حرفه‌ای و دوستانه بودن رابطه‌تان باعث می‌شود دانش‌آموزتان راحت باشد و او را از آمدن به فرودگاه برای پرواز هیجان‌زده نگه می‌دارد. همچنین محیطی را ایجاد می‌کند که در آن راحت‌تر صحبت کنند که در فرآیند یادگیری دانش آموز محور حیاتی است. اولین پرواز را باید به عنوان فرصتی برای مربی پرواز و دانش آموز در نظر گرفت. به یاد داشته باشید، آن‌ها شما نیستند. آن‌ها پیشینه کاملاً متفاوتی دارند و برای کار با آنها، باید کمی زمینه مشترک برای ساختن پیدا کنید.

منبع

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *