مرکز آموزش هوانوردی پارسیس در سال 1389 با هدف آموزش ‌و پرورش نیروی انسانی متخصص به همت احمد رحمانی (رئیس هیئت‌مدیره) و مرحوم خلبان مجید یوسفی مهر (مدیرعامل) تأسیس گردید و به جهت آموزش دوره‌های زمینی و پروازی خلبانی شخصی (PPL)، تجاری (CPL)، پرواز با دستگاه (IR) و آموزش معلم خلبانی (AFI) و با اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری و با اهداف کمک به خصوصی‌سازی حوزه آموزش هوانوردی و آماده کردن کادر پروازی مجرب برای شرکت‌های هواپیمایی و اشتغال‌زایی در این بخش شروع به فعالیت نمود.

گالری

اطلاعات تماس

021-47289

تهران -اتوبان شهید همت -اتوبان ستاری جنوب -بلوار لاله -خیابان مجاهد کبیر شمالی نبش لاله نهم پلاک 14 طبقه سوم
Unit 3,No 14 ,north mojahed Kabir Blv ,laleh st , south Exp, Hemat Exp .Tehran.IRAN

Info@parsisaviation.com

نکات مهم برای خلبان شدن |‌ آموزشگاه هوانوردی پارسیس

5 نکته مهم برای خلبان شدن

آموزش خلبانی شامل چندین مرحله است… شاید لذت بخش ترین آن‌ها آموزش واقعی پرواز باشد.

پرواز در سراسر جهان با کنترل برخی از پیچیده‌ترین هواپیماهای موجود، برای بسیاری یک شغل رؤیایی است؛ اما راه رسیدن به شغل خلبانی آسان نیست و موانع زیادی برای غلبه بر آن وجود دارد. در اینجا چند نکته برتر برای شروع شما آورده شده است.

  1. از خود بپرسید: “چرا می‌خواهم خلبان شوم؟”

چالش‌های رسیدن به کابین خلبان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی ممکن است در مسیر شغلی خود با چالش‌های مالی روبرو شوند، برخی ممکن است با امتحانات و شدت آموزش خلبانی دست و پنجه نرم کنند. در حالی که برخی ممکن است از سبک زندگی لذت نبرند که اغلب به معنای دوری از خانواده و دوستان است، گاهی اوقات به دلیل فهرست خطوط هوایی یا جابجایی‌های غیرقابل پیش بینی موقعیت‌های مهم را از دست می‌دهند.

بنابراین قبل از اینکه حتی به شروع هر نوع آموزش خلبانی فکر کنید، مطمئن شوید که شغل را به دلایل درستی انتخاب کرده‌اید. آیا هوانوردی علاقه شماست؟ آیا این کار را فقط به این دلیل انجام می‌دهید که فکر می‌کنید شغل خلبانی پر زرق و برق است؟ آیا به دلیل دستمزد خوب به دنبال شغل هستید؟ آیا می‌خواهید لباس فرم بپوشید؟

حقیقت این است که در حالی که بسیاری از خلبانان عاشق شغل خود (و یونیفرم‌هایشان!) هستند، این شغل با ساعات طولانی‌تر و تغییر در نگرش خطوط هوایی که از خلبانان چیزهای زیادی می‌طلبد، زرق و برق سابق را ندارد. همچنین در نظر بگیرید که در حالی که حقوق شروع به طور سنتی بالاتر از سایر مشاغل است، بسیاری از خلبانان نیز برای پوشش آموزش خلبانی خود وام دریافت می‌کنند و بنابراین ممکن است هنگام محاسبه حقوق اولیه خود، بازپرداخت را در نظر بگیرند.

به یاد داشته باشید، سؤال “چرا می‌خواهید خلبان شوید؟” یکی از مواردی است که مطمئناً در مصاحبه شغلی خلبانی از شما پرسیده می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که در مورد پاسخ خود مطمئن هستید.

  1. تحقیق خود را انجام دهید

این به اولین نکته پیوند دارد. مطمئن شوید که همه چیز را در مورد حرفه‌ای که می‌توانید پیدا کنید. به هواپیما نزدیک شوید، با خلبانانی صحبت کنید که قبلاً دوره آموزشی را گذرانده‌اند – بیشتر خلبانان از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود و ارائه توصیه‌هایی برای کمک به شما بسیار خوشحال خواهند شد. تا زمانی که تصویر کاملی در مورد زندگی خلبان، چالش‌ها و نکات برجسته، سبک زندگی، حقوق و آموزش داشته باشید، به برنامه‌های Live Careers Pilot بروید و تمام سؤالات مورد نیاز خود را بپرسید.

در مورد مسیرهای مختلف مجوز ATPL (Airline Transport Pilots’ Licence) اطلاعات کسب کنید. دو مسیر اصلی یکپارچه و جداگانه نام دارند. اولین دوره یک دوره تحصیلی تمام وقت است که به طور کلی حدود 15-18 ماه طول می‌کشد. این یک دانش آموز را از مبتدی کامل به موقعیتی می‌برد که در آن آماده هستند تا نقشی به عنوان خلبان تجاری داشته باشند. در مقابل، مسیر مدولار را می‌توان با سرعت خود دانش آموز، ماژول به ماژول تا زمانی که زمان و پول اجازه می‌دهد، انجام داد. علاوه بر این، در بیشتر موارد هزینه به طور قابل توجهی کمتر از یکپارچه است، زیرا می‌توانید در «بلوک‌ها» آموزش دهید که به شما امکان می‌دهد در مدت زمان طولانی‌تری توزیع شود، حتی به شما امکان می‌دهد به کار بین ماژول‌ها بازگردید. هر دو مسیر به شما مجوز یکسانی می‌دهند، بنابراین مطمئن شوید که کدام مسیر برای اهداف و موقعیت شغلی شما بهترین است.

همچنین توجه داشته باشید که در شرایط فعلی با تعداد کمی از خطوط هوایی که طرح‌های حمایتی را ارائه می‌دهند، تبدیل شدن به یک خلبان تجاری یک تعهد مالی بزرگ است. در طیف گسترده‌ای از مدارس آموزشی خرید کنید، تمام مسیرهای مختلف را در نظر بگیرید و در نهایت تجربه کسب کنید.

pilot medical خود را دریافت کنید

قبل از ثبت نام برای هر نوع آموزش خلبانی تجاری، باید به دنبال دریافت اولیه پزشکی کلاس 1 خود باشید که برای هرکسی که مایل به آموزش برای گواهینامه خلبانی حمل و نقل تجاری یا هواپیمایی است ضروری است. قبل از اینکه مطمئن شوید از نظر پزشکی برای پرواز با هواپیماهای تجاری مناسب هستید، هیچ هزینه مالی را به یک دوره تمام وقت اختصاص ندهید؛ و فریب برخی از افسانه‌هایی مانند “من نمی‌توانم خلبان حرفه‌ای باشم چون عینک می‌زنم” را نخورید. تا زمانی که بینایی شما تا 20/20 قابل اصلاح باشد، می‌توانید با عینک یا لنز تماسی با هواپیماهای تجاری پرواز کنید.

تمام معاینات پزشکی باید توسط یک مرکز هواپزشکی تأیید شده (AeMC) انجام شود. می‌توانید انتظار داشته باشید که معاینه پزشکی تا چهار ساعت طول بکشد. تاریخچه پزشکی، بینایی، بررسی فیزیکی عمومی، شنوایی، ریتم قلب، عملکرد ریه و همچنین شامل آزمایش خون و ادرار شما را بررسی می‌کند.

از سرمایه گذاری خود محافظت کنید

پرداخت هزینه آموزش حرفه‌ای پرواز یکی از گران‌ترین سرمایه گذاری‌هایی است که تا به حال انجام داده‌اید. هر مسیری را که انتخاب کنید، می‌خواهید مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما ایمن است. پس چه اقداماتی باید انجام دهید؟

یک بار دیگر، تحقیق کلیدی است. هر چیزی را که می‌توانید در مورد ATO انتخابی خود بیابید – این سازمان آموزشی تأیید شده است. چه مدت است که آنها معامله می‌کنند؟ آن‌ها چه ارتباطی با خطوط هوایی بزرگ دارند؟ آیا ATO انتخابی شما یک برنامه حفاظت از پرداخت ارائه می‌دهد؟

به یاد داشته باشید، در طول دوره آموزشی خود، از نظر وضعیت مالی ATO انتخابی خود و به طور کلی صنعت، به تصویر بزرگتر نگاه کنید و این ضرب المثل قدیمی را فراموش نکنید: اگر خیلی خوب به نظر می‌رسد که درست باشد، احتمالاً همینطور است.

در نهایت، تسلیم نشوید

نکته آخر این است که ادامه دهید. هر مسیر آموزشی را که انتخاب کنید، راه آسانی برای رسیدن به کابین خلبان وجود ندارد، اما به خاطر داشته باشید که وقتی به آنجا برسید، منظره از پنجره دفتر بسیار خاص است.

گزینه‌های مختلفی را که می‌توانید انتخاب کنید تحقیق کنید، در مورد بورسیه‌های ارائه شده اطلاعات کسب کنید و از آنها استفاده کنید. اگر در حال خواندن این مطلب هستید و عشق من به صنعت هوانوردی را به اشتراک می‌گذارید، برای شما بهترین‌ها را در حرفه‌تان آرزو می‌کنم، موفق باشید!»

فراموش نکنید، یک منبع عالی از اطلاعات بی طرفانه، Pilot Careers Live است که در تعدادی از مکان‌ها در سراسر اروپا برگزار می‌شود. این رویدادها ATO ها و خطوط هوایی پیشرو را گرد هم می‌آورد تا به تمام سؤالات شما در مورد حرفه پرواز حرفه‌ای پاسخ دهد.

با بازدید از Pilot Careers Live می‌توانید با آکادمی‌های آموزش خلبانی پیشرو از اروپا، ایالات متحده آمریکا و فراتر از آن و همچنین دانشگاه‌ها، خلبانان فعلی و دانشجویان سابق آشنا شوید. همچنین ارائه‌هایی از خطوط هوایی و مربیان بزرگ وجود دارد. برای حضور در این نمایشگاه نیازی به دانستن هیچ چیز در مورد هوانوردی نیست، این نمایشگاه به طور خاص برای کمک به افرادی که به اطلاعات نیاز دارند و تازه وارد هوانوردی هستند طراحی شده است.

منبع

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *