مرکز آموزش هوانوردی پارسیس در سال 1389 با هدف آموزش ‌و پرورش نیروی انسانی متخصص به همت احمد رحمانی (رئیس هیئت‌مدیره) و مرحوم خلبان مجید یوسفی مهر (مدیرعامل) تأسیس گردید و به جهت آموزش دوره‌های زمینی و پروازی خلبانی شخصی (PPL)، تجاری (CPL)، پرواز با دستگاه (IR) و آموزش معلم خلبانی (AFI) و با اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری و با اهداف کمک به خصوصی‌سازی حوزه آموزش هوانوردی و آماده کردن کادر پروازی مجرب برای شرکت‌های هواپیمایی و اشتغال‌زایی در این بخش شروع به فعالیت نمود.

گالری

اطلاعات تماس

021-47289

تهران -اتوبان شهید همت -اتوبان ستاری جنوب -بلوار لاله -خیابان مجاهد کبیر شمالی نبش لاله نهم پلاک 14 طبقه سوم
Unit 3,No 14 ,north mojahed Kabir Blv ,laleh st , south Exp, Hemat Exp .Tehran.IRAN

Info@parsisaviation.com

3 سوالی که دانشجویان خلبانی در حال حاضر می‌پرسند

شروع سفر آموزشی پرواز شما یک گام هیجان انگیز و همچنین یک تعهد قابل توجه است – این چیزی است که می‌خواهید مطمئن باشید در مورد آن موفقیت کسب کنید. گرفتن گواهینامه چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد و نه تنها به منابع مالی نیاز دارد، بلکه به زمان شما برای آماده سازی و تکمیل هر درس نیز نیاز دارد.

هرکسی که قصد برگزاری دوره آموزشی خلبانی را دارد سؤالات مشابهی دارد که به تصمیم گیری نهایی شما در مورد زمان، مکان و نحوه شروع کمک می‌کند.

به عنوان خلبان و نماینده فروش و تجربه مشتری در یک مدرسه پرواز شلوغ، بیشتر وقت خود را صرف صحبت با افراد علاقه مند به تجربه خلبانی می‌کنم؛ و در حالی که سؤالات مطرح شده اکثراً یکسان هستند، پاسخ‌ها چنین نیستند.

پاسخ‌ها و راه حل‌ها بر اساس شرایط هر فرد متفاوت است، اما راهنمایی‌های جهانی برای کمک به شروع شما وجود دارد. در اینجا سه سؤال وجود دارد که دقیقاً از دانشجویان بالقوه پرسیده می‌شود.

  1. چه مدت طول می‌کشد تا گواهینامه خلبانی خصوصی خود را دریافت کنم؟

در حالی که نمی‌توانیم به ساعت یا روز خاصی برسیم، خبر خوب این است که شما کنترل بسیاری از سرنوشت خود را در دست دارید؛ به عبارت دیگر، مدت زمانی که باید به فرآیند متعهد شوید، بیشترین تأثیر را در زمان شما برای صدور گواهینامه خواهد داشت.

در حالی که شما بسیاری از متغیرهای مربوط به زمان را کنترل می‌کنید، داشتن انتظارات واقع بینانه از مدرسه پرواز و در دسترس بودن مربی پرواز نیز مهم است.

برنامه کاری، خانواده و سایر تعهدات مطمئناً وارد عمل می‌شوند، بنابراین می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که از پشتیبانی کامل شبکه پشتیبانی شخصی خود برخوردار هستید. برخی از دانش‌آموزان می‌توانند روزانه درس بخوانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط آخر هفته‌ها بتوانند درس بخوانند.

تعادل خوب برنامه‌ای است که اجازه دو یا سه درس در هفته را بدهد. من می دانم که این یک دستور العمل موفق برای ایجاد تعادل در زمان کافی برای آمادگی کافی و اطمینان از تداوم خوب در آموزش شما است.

پیشنهاد می‌کنم مراقب مدارسی باشید که قول می‌دهند در ۴۰ ساعت و چند هفته مجوز بگیرند. این نه تنها می‌تواند نشان دهنده کیفیت آموزشی ضعیف باشد، بلکه ممکن است برخی از این سازمان‌ها دارای انگیزه‌های پنهانی باشند. به یاد داشته باشید، یادگیری پرواز باید یک تجربه لذت بخش باشد و مانند اردوگاه بوت نیست. شما برای مدت طولانی در این کار هستید!

در اینجا تفکیک من از آنچه می‌توانید در زمان تقویم تا صدور گواهینامه انتظار داشته باشید، آمده است:

  • 1-2 درس در هفته – حدود 6 ماه به بالا
  • 2-3 درس در هفته – حدود 3-4 ماه
  • 4-5 درس در هفته – حدود 2-3 ماه
  • تسریع شده (2 درس در روز، 6 روز در هفته) – 3-4 هفته.
  1. چند ساعت باید پرواز کنم تا گواهینامه خلبانی خصوصی خود را دریافت کنم؟

این یک سؤال دیگر است که شامل تعدادی متغیر بدون پاسخ دقیق است، اما باز هم شما در کنترل هستید! بیشترین تأثیر بر زمان آموزش کاملاً مربوط به زمانی است که شما مایل به سرمایه گذاری در آماده سازی هستید.

برای دانش‌آموزانی که به دفعات توصیه شده و عادت‌های خوب مطالعه متعهد هستند، میانگین ساعاتی که دانش‌آموزان ما قبل از چک‌راید در هواپیما می‌گذرانند 50 تا 60 ساعت است. اگر دانش آموزی با تجربه قبلی وارد برنامه‌ای شود و سخت مطالعه کند، شک ندارم زمان آموزش کمتر از 50 ساعت می‌تواند اتفاق بیفتد.

برعکس، اگر دانش آموزی کاملاً ناآماده وارد برنامه شود و خود را وقف آموزش نکند، ممکن است ساعات آموزشی بسیار فراتر از 60 ساعت را تجربه کند. به خاطر داشته باشید که اینها مهارت‌های فیزیکی جدیدی هستند که شما به عنوان خلبان به دست می‌آورید و احتمالاً هیچ دو خلبانی در مدت زمان یکسانی آن را تکمیل نخواهند کرد.

  1. هزینه آموزش پرواز چقدر است؟

مشابه دو سؤال آخر، پاسخ بسیار به سرمایه گذاری شخصی دانش آموز در زمان و آمادگی بستگی دارد. بر اساس میانگین 55 ساعت، می‌توانید انتظار سرمایه گذاری بین 11000 تا 13000 دلار را بر اساس قیمت هواپیما در غرب میانه داشته باشید. اکنون، این بدان معنا نیست که نمی‌توانید با ساعات کمتری برنامه را پشت سر بگذارید که به نوبه خود باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *