مرکز آموزش هوانوردی پارسیس در سال 1389 با هدف آموزش ‌و پرورش نیروی انسانی متخصص به همت احمد رحمانی (رئیس هیئت‌مدیره) و مرحوم خلبان مجید یوسفی مهر (مدیرعامل) تأسیس گردید و به جهت آموزش دوره‌های زمینی و پروازی خلبانی شخصی (PPL)، تجاری (CPL)، پرواز با دستگاه (IR) و آموزش معلم خلبانی (AFI) و با اخذ موافقت اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری و با اهداف کمک به خصوصی‌سازی حوزه آموزش هوانوردی و آماده کردن کادر پروازی مجرب برای شرکت‌های هواپیمایی و اشتغال‌زایی در این بخش شروع به فعالیت نمود.

گالری

اطلاعات تماس

021-47289

تهران -اتوبان شهید همت -اتوبان ستاری جنوب -بلوار لاله -خیابان مجاهد کبیر شمالی نبش لاله نهم پلاک 14 طبقه سوم
Unit 3,No 14 ,north mojahed Kabir Blv ,laleh st , south Exp, Hemat Exp .Tehran.IRAN

Info@parsisaviation.com

هزینه مدرسه پرواز | آموزشگاه هوانوردی پارسیس

12 نکته در مورد نحوه پرداخت هزینه مدرسه پرواز

پیدا کردن راه‌هایی برای پرداخت هزینه مدرسه پرواز می‌تواند دشوار باشد، اما اگر کمی خلاق باشید و از چند دستورالعمل پیروی کنید، گزینه‌های زیادی وجود دارد. این مقاله برخی از بهترین نکات را در مورد نحوه تأمین مالی تحصیلات هوانوردی بررسی خواهد کرد؛ بنابراین، چه به تازگی سفر خود را شروع کرده‌اید یا در حال حاضر در مدرسه پرواز هستید، برای دریافت توصیه‌های مفید ادامه مطلب را بخوانید!

1- نحوه بودجه بندی را بیاموزید

همین حالا پس انداز را شروع کنید و عادات خرج کردن خوبی ایجاد کنید – صرفه جویی در هزینه کافی برای مدرسه پرواز به زمان و نظم نیاز دارد.

تصمیم گیری برای خلبان شدن یک تصمیم بزرگ است – و این یک کار کم هزینه نیست. هزینه مدرسه پرواز می‌تواند ده‌ها هزار دلار باشد، بنابراین اگر می‌خواهید به رویای خود برسید، ضروری است که از هم اکنون پس انداز کنید. کنار گذاشتن پولی که نیاز دارید به زمان و نظم نیاز دارد، اما در نهایت ارزشش را خواهد داشت.

با ایجاد بودجه و ارزیابی عادت‌های خرج کردن خود شروع کنید. هر پولی که پس انداز کنید اگر غیرعاقلانه خرج شود هیچ معنایی نخواهد داشت. از کجا می‌توانید کاهش دهید تا بیشتر پس انداز کنید؟

زمانی که برنامه‌ای را آماده کردید تا جایی که می‌توانید به آن پایبند باشید. در صورت امکان پس انداز خود را خودکار کنید، بنابراین کمتر وسوسه می‌شوید که پول را برای چیزهای دیگر خرج کنید؛ و به یاد داشته باشید، زمان می‌برد – بنابراین اگر سرمایه را یک شبه پس انداز نکردید، ناامید نشوید. با کمی برنامه ریزی و پشتکار، در کمترین زمان در مسیر خلبان شدن خواهید بود.

2- بورسیه تحصیلی بگیرید

به بورسیه‌ها و کمک‌های مالی که می‌تواند به پرداخت هزینه تحصیلات هوانوردی شما کمک کند، نگاه کنید.

خطوط هوایی و سایر مشاغل مرتبط با هوانوردی برای کمک به جبران هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویانی که علاقه مند به حرفه در هوانوردی هستند، بورسیه‌ها و برنامه‌های دانشجویی را ارائه می‌دهند. بورسیه‌ها معمولاً بر اساس شایستگی تحصیلی اعطا می‌شوند، در حالی که برنامه‌های کادت معمولاً نیاز به فرآیند درخواست و مصاحبه دارند. هر دو نوع برنامه معمولاً شهریه و هزینه‌ها را پوشش می‌دهند و ممکن است شامل کمک هزینه‌ای برای هزینه‌های زندگی نیز باشند.

کارآموزی در خطوط هوایی همچنین راهی عالی برای ورود زودهنگام به صنعت هواپیمایی است و به شما فرصتی می‌دهد تا خود را ثابت کنید و شهرت خود را در یک شرکت هواپیمایی بسازید.

همانطور که در مورد بورسیه‌ها و کمک‌های مالی تحقیق می‌کنید، حتماً به این فرصت‌های مربوط به حمل و نقل هوایی توجه کنید. با کمی تحقیق، ممکن است بتوانید راهی برای تحقق رویای خلبان شدن خود بیابید.

3 – به عنوان خلبان خصوصی به صورت رایگان پرواز کنید

2 1 - 12 نکته در مورد نحوه پرداخت هزینه مدرسه پرواز

یکی از بهترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه در طول آموزش پرواز، کاهش ساعت‌هایی است که باید برای آن هزینه کنید. وقتی گواهی خصوصی خود را دریافت کردید (یا اگر قبلاً گواهینامه دارید)، در صنعت هوانوردی شغلی پیدا کنید تا ساعت پرواز خود را شروع کنید. این باعث کاهش تعداد ساعاتی می‌شود که هنگام آموزش گواهی تجاری خود باید برای آن هزینه کنید و این یک افزودنی عالی به رزومه شما خواهد بود!

اگر گواهینامه خصوصی نداشته باشید یا قصد ندارید گواهی تجاری خود را دریافت کنید، نمی‌توانید از این روش استفاده کنید، اما همچنان می‌توانید با کمی تفکر خلاقانه در هزینه خود صرفه جویی کنید. اگر در مدرسه کار می‌کنید، ممکن است مدارس پرواز اجاره با تخفیف یا نرخ‌های کاهش‌یافته برای آموزش ارائه دهند، بنابراین هنگام تحقیق در مورد گزینه‌های خود، حتماً در این مورد سؤال کنید. اگر مهارتی دارید که مدرسه پرواز به آن نیاز دارد (مثلاً فروش، بازاریابی، طراحی گرافیک)، ممکن است بتوانید برای خدماتی که ارائه می‌دهید، نرخ کاهش‌یافته‌ای در آموزش پرواز دریافت کنید.

4- کار پاره وقت

اگر هنوز مجوز ندارید، یک کار نیمه وقت دیگر را امتحان کنید. این به شما درآمد ثابتی می‌دهد تا هزینه آموزش پرواز خود را جبران کنید. شما حتی می‌توانید در چیزی که مرتبط با هوانوردی است کار کنید که تجربیات ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد، مانند کارمند عملیات در یک مدرسه پرواز.

5- آموزش خود را به تعویق بیندازید

به تعویق انداختن آموزش پرواز به منظور کار تمام وقت می‌تواند راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه و کاهش فشار مالی احتمالی در آینده باشد. اگر این فرصت را دارید که یک شغل تمام وقت کار کنید و پول مورد نیاز برای آموزشگاه پرواز را پس انداز کنید، می‌تواند کمک بزرگی در تحقق رویای شما باشد. شاید ایده آل نباشد، اما در نهایت می‌تواند ارزشش را داشته باشد.

اگر تصمیم دارید تمرین خود را به تعویق بیندازید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اول، به تعویق انداختن آموزش پرواز می‌تواند راهی عالی برای اطمینان از اینکه شغل هوانوردی همان چیزی است که می‌خواهید باشد. اگر آموزش پرواز خود را به تعویق بیندازید و متوجه شوید که ترجیح می‌دهید به صورت خصوصی پرواز کنید و شغل دیگری را دنبال کنید، پول زیادی در بانک خواهید داشت و وقت تلف نمی‌کنید.

دوم، اطمینان حاصل کنید که در مورد مدت زمان صرفه جویی در پول کافی واقع بین هستید. در مورد اینکه چقدر می‌خواهید پس انداز کنید، فداکاری‌هایی که می‌خواهید انجام دهید و چقدر طول می‌کشد، اهداف چالش برانگیز اما قابل دستیابی داشته باشید. در نهایت، با آموزشگاه پرواز خود در مورد تأخیر در آموزش صحبت کنید. بسیاری از مدارس با شما همکاری خواهند کرد تا برنامه پرداختی متناسب با بودجه شما ایجاد کنند. این ممکن است به طور کلی مستلزم پرداخت هزینه بالاتر برای آموزش باشد، اما در نهایت می‌تواند ارزش آن را داشته باشد. کار تمام وقت و صرفه جویی در هزینه برای آموزشگاه پرواز می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما قطعاً با کمی تلاش و برنامه ریزی قابل انجام است.

6 – یک مدرسه پرواز مقرون به صرفه پیدا کنید

3 1 - 12 نکته در مورد نحوه پرداخت هزینه مدرسه پرواز

اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه آموزش پرواز خود هستید، لازم است تحقیقات خود را انجام دهید و یک مدرسه پرواز مقرون به صرفه پیدا کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای صرفه جویی در هزینه، پیدا کردن یک آموزشگاه پرواز متناسب با بودجه شما است. تعدادی مدرسه پرواز مقرون به صرفه وجود دارد، بنابراین بسیار مهم است که نرخ‌ها را مقایسه کنید و همه گزینه‌های خود را در نظر بگیرید. همچنین کیفیت هواپیما و مربیان آموزشگاه پرواز را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید برای کیفیت بهتر هزینه کمی بپردازید، یا ممکن است ترجیح دهید پول را برای استفاده در آینده پس انداز کنید.

با انجام تحقیقات خود و صرف زمان برای یافتن یک مدرسه پرواز مقرون به صرفه، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید و در زمان و ناامیدی بسیار صرفه جویی کنید. در پایان روز، چه در یک Cessna 172 کاملاً جدید با اویونیک Garmin یا یک Cessna 152 دهه 1970 آموزش خود را انجام دهید، همان گواهی خصوصی را دریافت خواهید کرد. فقط زمان بهتری را در Cessna جدید خواهید گذراند و کمی بیشتر در مورد سیستم‌های هواپیمای جدیدتر یاد خواهید گرفت.

7- از معافیت‌های مالیاتی استفاده کنید

وقتی نوبت به پرداخت هزینه مدرسه پرواز می‌رسد، فراموش نکنید که معافیت‌های مالیاتی موجود را بررسی کنید. سرمایه گذاری در آموزش شما ممکن است به شما حق دریافت انواع اعتبارات و کسرهای مختلف را بدهد که می‌تواند به جبران هزینه کمک کند. با یک متخصص مالیات تماس بگیرید یا به صورت آنلاین تحقیق کنید تا بفهمید چه مشوق‌هایی در دسترس هستند.

8- وام بگیرید

4 1 - 12 نکته در مورد نحوه پرداخت هزینه مدرسه پرواز

گرفتن وام می‌تواند یک راه مفید برای تأمین مالی آموزش پرواز شما باشد. هنگامی که از بانک یا وام دهنده دیگری وام می‌گیرید، موافقت می‌کنید که وام را به اضافه بهره در یک دوره زمانی مشخص بازپرداخت کنید. این می‌تواند به شما انعطاف پذیری بدهد تا هزینه آموزش پرواز را در طول زمان تقسیم کنید و آن را مقرون به صرفه‌تر کنید.

با این حال، مهم است که بدانید که گرفتن وام نیز به هزینه‌های ماهانه شما می‌افزاید. شما باید مطمئن شوید که به راحتی می‌توانید پرداخت‌های ماهانه را علاوه بر سایر قبوض و هزینه‌های خود بپردازید. در غیر این صورت، ممکن است خودتان را برای تأمین هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل کنید. قبل از گرفتن وام، ضروری است تحقیقات خود را انجام دهید و نرخ‌های بهره و شرایط وام دهندگان مختلف را مقایسه کنید. این به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که بهترین معامله ممکن را دریافت می‌کنید.

9 – از خانواده یا دوستان قرض بگیرید

اگر مجبور هستید از خانواده یا دوستانتان پول قرض بگیرید، اما مطمئن شوید که توانایی بازپرداخت آن‌ها را دارید. قرض گرفتن پول از دوستان یا خانواده می‌تواند یک کار مشکل باشد. شما نمی‌خواهید در موقعیتی قرار بگیرید که توانایی پرداخت بدهی خود را نداشته باشید. به همین دلیل مهم است که قبل از رفتن به این راه به دقت فکر کنید. اطمینان حاصل کنید که یک جدول زمانی مشخص برای بازپرداخت دارید و در مورد توانایی خود برای پرداخت به موقع واقع بین باشید.

عدم پرداخت وام یا عدم پرداخت وام می‌تواند به رابطه شما با شخصی که از او وام گرفته‌اید آسیب برساند، بنابراین ضروری است قبل از وام گرفتن اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت بازپرداخت را دارید. به طور خلاصه، قرض گرفتن پول از خانواده یا دوستان می‌تواند راهی مفید برای گذر از یک وضعیت مالی چالش برانگیز باشد، اما مطمئن شوید که قبل از حرکت به جلو، برای ارزیابی توانایی خود برای بازپرداخت بدهی وقت بگذارید.

10 – اقلام استفاده نشده را بفروشید

یکی از راه‌های جمع آوری پول مورد نیاز برای آموزشگاه پرواز، فروش برخی از دارایی‌های خود است. اگر ماشینی دارید که به آن نیاز ندارید یا مبلمانی دارید که دیگر از آن استفاده نمی‌کنید، برای کمک به تأمین مالی رویای خلبان شدن خود، این اقلام را بفروشید. ممکن است مجبور شوید در کوتاه مدت فداکاری کنید، اما زمانی که در نهایت به آسمان بروید ارزشش را خواهد داشت و همه می‌توانند با کمی مینیمالیسم در زندگی خود انجام دهند!

11- همیشه یک برنامه پشتیبان داشته باشید

در صورتی که مسائل مالی در آینده به یک مشکل تبدیل شود، برنامه B را تهیه کنید.

اگر به دلیل کمبود بودجه یا رویدادهای دیگر نتوانید آموزش پرواز را به پایان برسانید، مهم است که بدانید چه گزینه‌هایی دارید. اطمینان حاصل کنید که قبل از امضای هر گونه قراردادی با یک آموزشگاه پرواز، تمام جزئیات را درک کرده‌اید تا در صورت نیاز از آن خارج شوید. شما نمی‌خواهید خود را در موقعیتی بیابید که آخرین پولی که دارید را صرف آموزش پرواز کرده باشید بدون اینکه شغلی برای آن نشان دهید. از قبل برنامه ریزی کنید و همیشه یک برنامه پشتیبان داشته باشید در صورتی که اتفاقی بیفتد. این به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که وضعیت شما بدتر از زمانی که شروع کرده‌اید نخواهید داشت.

12 – از شبیه ساز پرواز خانگی استفاده کنید

5 - 12 نکته در مورد نحوه پرداخت هزینه مدرسه پرواز

استفاده از شبیه ساز پرواز در خانه می‌تواند یک راه عالی برای تسریع در تمرین شما باشد. با تمرین در خانه، می‌توانید مدت زمان مورد نیاز برای گذراندن در یک کابین واقعی را کاهش دهید که می‌تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما شود.

شبیه سازهای پرواز روز به روز واقعی‌تر می‌شوند، بنابراین می‌توانید انتظار داشته باشید که ارزش زیادی برای پول خود داشته باشید. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند در انواع شرایط آب و هوایی و زمین‌های مختلف پرواز کنید و به شما این امکان را می‌دهند که برای هر چیزی که ممکن است در طول تمرین شما چالش برانگیز باشد آماده شوید. علاوه بر این، شبیه سازهای پرواز یک راه عالی برای بهبود مهارت‌های شما هستند. می‌توانید مانورها را تمرین کنید تا زمانی که مطمئن شوید که می‌توانید آنها را هر بار به خوبی انجام دهید. این به شما کمک می‌کند تا در زمان تمرین خود صرفه جویی کنید.

بهترین بخش این است که برای به دست آوردن ارزش بسیار زیاد نیازی به خرج کردن ندارید. یک جوی استیک ساده 30 دلاری و یک کامپیوتر بازی سطح پایه یا ایکس باکس تمام چیزی است که نیاز دارید. اگر بیشتر خرج کنید، تجربه بهتری خواهید داشت و این هزینه در زمان صرفه جویی شده در آموزش هزینه خود را پرداخت خواهد کرد. به طور کلی، شبیه ساز پرواز در خانه یک راه عالی برای به حداکثر رساندن آموزش و صرفه جویی در هزینه است.

نتیجه گیری

صرفه جویی در هزینه کافی برای آموزشگاه پرواز به تنهایی نیاز به زمان و نظم دارد، اما ممکن است. همچنین بورسیه‌ها، وام‌ها و کمک‌های بلاعوض وجود دارد که می‌تواند به پرداخت هزینه تحصیل شما کمک کند.

اگر واقعاً می‌خواهید خلبان شوید، چند کار وجود دارد که می‌توانید برای تحقق آن انجام دهید. شما می‌توانید در صنعت هوانوردی شغلی پیدا کنید تا ساعت پرواز خود را شروع کنید. یا اگر نیاز دارید، از خانواده یا دوستانتان پول قرض کنید. فقط مطمئن باشید که می‌توانید قبل از درخواست آنها، از عهده بازپرداخت آنها برآیید. همچنین می‌توانید از بانک یا موسسه وام دهنده دیگری وام بگیرید. در نهایت، می‌توانید برخی از دارایی‌های خود را بفروشید تا برای مدرسه پرواز پول جمع آوری کنید.

مهم نیست در چه مسیری تصمیم می‌گیرید، فقط به یاد داشته باشید که خلبان شدن زمان و فداکاری می‌خواهد. ناامید نشوید و به سمت رویاهای خود پیش بروید. با کمی سخت کوشی و نگرش درست، در کمترین زمان در آسمان‌ها پرواز خواهید کرد!

منبع

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *